Cinque Terre
Remont mieszkania|Ocieplenie domu| Budowa basenu|Remont biura

Maj 4, 2017

Malowanie mieszkania krok po kroku

1. Przygotowanie pomieszczenia do malowania.

Zaczynij od usunięcia mebli z pokoju. Gdy jest to niemożliwe przykryj je folią. To samo zrób z podłogą. Folię możemy przyklej taśmą malarską, w ten sposób zbezpieczysz się przed jej podrywaniem. Zdejmij firanki wraz z mocowaniem. Zdemontuj oprawki gnizadek oraz przełączników. Zabezpiecz klamki i zamki w drzwiach. Przygotuj sobie źróła światła - tak by dobrze widzieć malowaną powierzchnię niezależnie od pory dnia.

2. Przygotowanie ścian do malowania.

Przed otwarciem farby starannie przygotuj wszystkie powierzchnie. Wyrównaj pęknięcia i nierówności za pomocą tynków wewnętrznych. Następnie wygładź powierzchnię za pomocą papieru ściernego lub siatki malarskiej. Usuń kurz z powierzchni przeznaczonej do malowania. Miejsca wyprawek malarskich pokryj białą farbą - to podkład przed kolejnym warstwami farby.

3. Malowanie sufitu.

Malowanie rozpocznij od pomalowania sufitu. W ten sposób kropelki farby, które spadną będzie można usunąć ze ścian. W przypadku gdy do pomalowania sufitu chcesz użyć inny kolor niż do ścian, "rozdziel" obie powierzchnie za pomocą taśmy paierowej. Pamiętaj by usunąć taśmę niezwłocznie po naniesieniu farby. Tylko w tesn sposób unikniesz oderwania jej wraz z warstwą farby lub tynku znajdującą się pod nią. Nanoszenie kolejnych warstw farby zaczynajmy od strony gdzie znajduje się źróło światłą - okno lub drzwi balkonowe.

4. Malowanie ścian.

Gdy skończyliśmy już malowanie sufitu czas na kontrolę ścian. Po usunieciu drobinek farby naniesoniych podczas malowania sfitu możemy przystąpić do malowania. Jeśli nie chcemy malować stolarki okiennej zabezpieczmy ją taśmą papierową.

Kwiecień 1, 2017

Ile farby potrzebujesz?

1. Oszacuj wielkość powierzchni.

Zmierz szerokość i wysokość ścian. Pomnóż je przez siebie.

2. Odejmij powierzchnię okien i drzwi.

Możesz zmierzyć powierzchnię okna lub przyjąc przybliżone wartsości. Dla drzwi 2 m2, dla okna 1 m2.

3. Dolicz trochę farby na ostatnie poprawki.

Dolicz trochę farby na ostatnie poprawki. Jeśli malujesz małą powierzchnię, będziesz potrzebować niewielkiego zapasu. Odnawiasz cały dom? Przyda Ci się dodatkowa puszka..

4. Rodzaj farby ma znaczenie.

Rodzaj farby ma znaczenie.

Malowanie cegły - w pięciu krokach.

Marzec 21, 2017

1. Krok pierwszy czysta ściana.

Wyczyść dokładnie ścianę szczotką drucianą lub szczotką z twardym włosiem. Następnie usuń pozostałości zaprawy oraz kurz. Za pomocą wilgotne sciereczki umyj powierzchnię cegieł. Pozostaw ścianę do wyschnięcia na nie mniej niż 12 godzin.

2. Krok drugi zarysowania i pęknięcia.

Widzisz w cegłach i spoinach pęknięcia lub zarysowania? Jeśli tak, uzupełnij ubytki odpowiednim materiałem wypełniającym i postępuj zgodnie z zaleceniami producenta dotyczącymi czasu schnięcia wypełniacza.

3. Krok trzeci - impregnacja.

Za pomoćą wałka (ze średnim lub długim włosiem, zaimpregnuj ścianę farbą gruntującą - do cegieł. Przy pomocy pędzla zrób to samo ze spoinami. Pozostaw ścianę do wyschnięcia - czas dospasuj do zaleceń producenta.

4. Krok czwarty - malowanie.

Wybierz farbę akrylową na bazie wody przeznaczoną do wnętrz. Ścianę pomaluj wałkiem użytym wcześniej do naniesienia podkładu, wten sam sposób jak każdą inną ścianę w domu. Za pomocą taśmy papierowej odetnij inne powierzchnie(sufit oraz sąsiednie ściany.

5. Krok piąty - kolejne warstwy.

Porowata powierzchnia cegły wymaga co najmniej dwóch lecz nie więcej niż czterech wartstw. Ważne by każda kolejna warstwa była nanoszona na wyschniętą powierzchnię.