Logo firmy Moni-Rem
Remont mieszkania i domu|Ocieplenie domu| Budowa basenu|Remont biura i restauracji

Budowa basenu betonowego | MONI-REM


Prezentujemy poradnik związany z pracami murarskimi skorelowanymi z budową basenów przydomowych. Jeśli jesteś zainteresowany informacjami powiązanymi z budową tradycyjnego basenu z bloczków betonowych, to dobrze trafiłeś.

W dobie zalewu nowych technologii warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Wybudowanie basenu z bloczków daje nam gwarancję wieloletniej bezproblemowej eksploatacji.

Szczegółowe informacje i usługi związane z budową basenu znajdziesz na stronie Sunwater.pl. Tam też unikalna oferta basenów z kontenera.

basen wykonany z bloczków zalewanych betonem

Etapy budowy basenu | MONI-REM


Większość basenów znajduje się poniżej poziomu gruntu. Ma to swoje uzasadnienie. Zwiększa komfort korzystania z basenu, nie ingeruje w krajobraz, a nade wszystko zwiększa bezpieczeństwo kąpiących się. Lustro wody jest widoczne dla otoczenia.

Ze strony praktycznej należy pamiętać jednak o tym, by poziom płyty fundamentowej, jeśli to tylko możliwe, znajdował się powyżej poziomu wód gruntowych. Zabezpieczy to basen przed dostawaniem się wody gruntowej pod folię basenową.

W sieci znajdziemy znajdziemy wiele propozycji odnośnie wykonania płyty fundamentowej. Różnią się one między sobą. Znajdziemy zalecenia wykonania płyty mającej od 10 -20 cm grubości. Zbrojonej prętami od fi 8 do 12 mm. Z oczkiem od 10 do 20 cm. Wylanej różnego rodzaju betonem.

Zalecamy rezygnację z fałszywych oszczędności!. Trwała płyta to dosłownie fundament basenu. Dlatego pod płytę przygotuj 20 cm podsypkę z piasku. Następnie 5 cm warstwę suchego betonu. Sama płyta powinna mieć 20 cm grubości. Za jej wzmocnienie odpowiada zbrojenie wykonane z pręta fi 12 mm, z oczkiem 10 cm.

25 cm bloczki betonowe to sprawdzony przez dziesięciolecia element nie tylko basenów, lecz również milionów piwnic oraz fundamentów. Dla zapewnienia wytrzymałości, z podłoża wyprowadzą się słupy zbrojeniowe. Całość już po wybudowaniu ścian, kończymy zbrojonym wieńcem. Tak wykonanemu basenowi nie straszne jest żadne parcie wody z basenu.

Dla zapewnienia maksymalnej ochrony foli basenowej wykonujaj tynki na ścianach wewnętrznych. Po osadzeniu urządzeń basenowych, takich jak lampy, skimmery, dysze, atrakcje basenowe uzupełnij miejsca ich zamocowania.

Dla długoletniej ochrony murów konieczne jest wykonanie izolacji zewnętrznej części murów. Koniecznie za pomocą masy bitumicznej, takiej jak choćby Flagowy produkt Bostika K100.

Ocieplenie ścian basenu to inwestycja w niższe rachunki za ogrzewanie. Wykonaj ją po zainstalowaniu basenowego oprzyrządowania w postaci rur. To jednorazowy wydatek, a przynosi korzyść co roku.

Jeśli chcemy cieszyć się naszym basenem do późnej starości, jeśli chcemy by mogły bez przeszkód korzystać z niego również dzieci koniecznie musimy zdecydować się na schody. Szczególnie Państwa uwadze polecamy schody typu rzymskiego oraz absolutny HIT półokrągłe schody w narożniku basenu. Te ostatnie zabierają niewiele miejsca a spełniają wszelkie funkcje schodów. Stopień o szerokości 30 cm daje komfort. Duża wysokość stopnia, bo aż 30 cm tylko na pierwszy rzut oka wydaje się zbyt duża. Jednak idealnie sprawdza się gdy stopnie znajdują się w wodzie.

Przed napełnieniem basenu wodą, koniecznie! pamiętajmy o obsypaniu go. Obsypkę utwardzamy za pomocą wody. Nie możemy używać zagęszczarki, by nie uszkodzić rur z instalacji basenowej.